No8

Czym są kamienie półszlachetne?

Kamienie półszlachetne to minerały, które występują w przyrodzie znacznie częściej niż kamienie szlachetne. Są ponadto od nich nieco mniej trwałe i twarde, jednak swoim niesamowitym wyglądem potrafią zachwycać w takim samym stopniu. Gabinet Masażu Ajurwedyjskiego i Orientalnego No8 Biecz jest nimi przepełniony!

Moc kamieni szlachetnych i minerałów była znana już w starożytności. Tworzono z nich amulety, wykorzystywano do rytuałów, w formie sproszkowanej służyły za leki. Na przestrzeni ostatnich wieków odkryto wiele niezwykłych właściwości kryształów, a wiedza starożytna znajduje coraz więcej potwierdzeń w najnowszych badaniach fizyków nad cząsteczkami.

Strukturę kryształów mają nasze sole komórkowe, tkanka tłuszczowa, limfa, krew oraz układ nerwowy. Można na zasadzie rezonansu oddziaływać kamieniami na organizm żywy (ludzi, zwierząt, a nawet roślin). Wystarczy przyłożyć do czoła na przykład kryształ górski, aby po chwili poczuć przyjemne pulsowanie i rozluźnienie. Badania potwierdziły, że ułożone odpowiednio wokół głowy kryształy zmieniają zapis encefalogramu. W naszym Gabinecie No8 niedaleko Gorlic doświadczysz mocy tych magicznych przedmiotów dzięki zabiegowi Udvartanam – Ziołowej detoksykacji ciała.

Minerały są najbardziej skrystalizowanym przejawem materii na ziemi, najbardziej zwartym kondensatem energii i posiadają zdolność gromadzenia, przechowywania i dostarczania energii elektromagnetycznej. Każdy kamień gromadzi inny, specyficzny rodzaj energii, dlatego – w zależności od rodzaju drgań – kamień może działać leczniczo na umysł, ciało i sferę emocjonalną człowieka, pobudzać lub wyciszać, witalizować organizmy słabe, chore oraz oczyszczać. Litoterapia czy gemoterapia to tylko jedne z wielu dziedzin, które zajmują się wpływem kamieni na zdrowie człowieka czy oddziaływaniem na otoczenie.

W magii kamienie mogą być wykorzystywane na różne sposoby – doenergetyzowanie i wzmocnienie nas samych przed rytuałem. Żeby zastosować moc właściwego kamienia w rytuałach, możemy sugerować się jego kolorem, zodiakalnymi kamieniami, kamieniami planetarnymi, kamieniami o przypisanym mu działaniu magicznym. Wszystko zależy od tego, jaką operację chcemy przeprowadzić i co wzmocnić. Zarezerwuj wizytę w naszym Gabinecie aby doświadczyć na własnej skórze Magii Kamieni.

 

Kamienie półszlachetne – znaczenie i rodzaje

Jakie są rodzaje kamieni półszlachetnych oraz ich znaczenie? Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych minerałów.

Kamienie, a znaki zodiaku:
Baran – diament, hematyt, ametyst, granat, rubin, karneol, jaspis,
Byk – szafir, karneol, kwarc różowy, agat, szmaragd, turmalin,
Bliźnięta – chalcedon, złoty beryl, złoty topaz, tygrysie oko, karneol, agat, akwamaryn, topaz,
Rak – szmaragd, chryzopraz, awenturyn, opal, perła, kamień księżycowy,
Lew – rubin, kryształ górski, złoty topaz, tygrysie oko, bursztyn, chryzoberyl, diament, agat,
Panna – topaz, jaspis, nefryt, karneol, złoty agat,
Waga – akwamaryn, topaz, opal, koral, lapis lazuli, awenturyn,
Skorpion – granat, karneol, sardonyks, topaz, turmalin, jaspis, hematyt,
Strzelec – turkus, kwarc szafirowy, chalcedon, topaz, chryzolit, szafir, lapis lazuli,
Koziorożec – onyks, chryzopraz, rubin, malachit, niebieski spinel, kwarc dymny,
Wodnik – ametyst, turkus, sokole oko, granat, cyrkon, akwamaryn,
Ryby – koral, ametyst, szafir, chryzolit, kamień księżycowy.

 

Właściwości Kamieni

Ametyst – śliczny, fioletowy, przejrzysty kamień półszlachetny. Może być wielobarwny, mieć odcień liliowy lub ciemnofioletowy. Jego znaczenie to bezpieczeństwo, spokój oraz harmonia. Niektórzy twierdzą, że ametyst może łagodzić bóle głowy, uspokajać, wzmagać koncentrację, a także harmonizować życie seksualne.

Agat – kamień półszlachetny o przeróżnych kolorach o warstwowym rozmieszczeniu. Oznacza siłę i równowagę emocjonalną. Według wierzeń ludowych może wspomagać leczenie chorób układu pokarmowego, a także odstresowywać.

Awenturyn – zielonkawy kamień półszlachetny. Jego znaczenie to szczęście oraz harmonia. Podobno ma podnosić pewność siebie, zwiększać płodność, a także przyciągać szczęście oraz bogactwo do jego właściciela.

Onyks – czarny kamień półszlachetny, może być przeplatany szarymi żyłkami. Kojarzy się z równowagą wewnętrzną, siłą, mocą i energią. Według fanów magii może dodawać wiary w siebie, przeciwdziałać alergii oraz astmie.

Hematyt – czarny kamień półszlachetny zwany również kamieniem wojowników. Dodaje energii i pewności siebie. Fani medycyny naturalnej twierdzą, że ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, pomaga tamować krwotoki i regulować cykl miesięczny.

Kryształ górski – przezroczysty i przejrzysty, krystaliczny kamień półszlachetny występujący, jak sama nazwa wskazuje, w górach. Miłośnicy magii sądzą, że ma działanie uspokajające i oczyszczające, może redukować promieniowanie, a nawet wspomagać leczenie nowotworów.

Lapis lazuli – niebieski kamień półszlachetny, którego barwa pochodzi od błękitnego odcienia nieba. Symbolizuje wiarę, oczyszczenie i mądrość. Niektórzy twierdzą, że oczyszcza organizm, wzmacnia włosy, zmniejsza bóle, leczy bezsenność i działa antydepresyjnie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *