MASAŻ

Dźwiękiem

MOC WIBRACJI

Do masażu wykorzystywane są misy tybetańskie, misy kryształowe, monokurakty, kametrony, gongi oraz dzwonki Koshi – kompilacja dzwięków przeniesie Cię w inny wymiar.

Terapia misami tybetańskimi, czy jak zwykło się mówić w Europie “masaż dźwiękiem” w Tybecie – kolebce mis znane są od ponad 5000 lat. Wiedzę o działaniu i wpływie na organizm ludzki mis tybetańskich rozpropagował Peter Hess. W Niemczech terapia misami jest już refundowana przez państwową izbę zdrowia. Jak wygląda masaż z punktu widzenia pacjenta?

Podczas zabiegu masowana osoba zajmuje pozycję na brzuchu, następnie na plecach. Na ciele pacjenta (klatka piersiowa, brzuch, stawy, dłonie) układa się poszczególne misy oraz przemieszcza w powietrzu. Pod wpływem uderzenia pałeczką filcową w misę wytwarzane są wibracje, które przenikają całe ciało. Sam zabieg jest na tyle komfortowy, że nie wymaga rozbierania się, ważne by zadbać o komfort w trakcie zabiegu poprzez wygodna.

Jak wygląda zabieg z naukowego punktu widzenia?

W sferze biochemii badania udowodniły, że uzdrawianie dźwiękiem wiąże się z rezonansem, w tym przypadku uderzona pałką misa, zaczyna wytwarzać fale dźwiękowe, które przekazywane są dalej. Jeśli napotkane przedmioty będą miały taką samą naturalną częstotliwość drgania jak np. woda, również będą przekazywać drgania. Rezonans wpisuje się zatem w ludzkie ciało, bowiem w większości składa się ono z wody. Krew, chłonka, czy płyn mózgowo- rdzeniowy to nic innego jak ciecze przenoszące fale dźwiękowe. Jest to masaż na poziomie komórkowym.

Jeśli spojrzeć z punktu widzenia biofizyki ciało człowieka to wysokie i niskie dźwięki. Każdy narząd ma własną częstotliwość mierzoną w Hz. Każda komórka, cząsteczka DNA posiada charakterystyczną dla siebie wysokość, barwę i natężenie dźwięku. Jeśli jakiś narząd ma zmienioną wibrację może to świadczyć o jakiejś patologii często prowadzącej do choroby. Podczas masażu w takiej sytuacji dźwięk mis szybko jest tłumiony, zanika. Stąd informacja o zaburzeniu.

Dźwięki, które wydają misy tybetańskie wywołują przejście ze stanu beta do alfa, następnie do stanu theta. Masaż prowadzi do rozluźnienia, ogólnego odprężenia, regeneracji i samouzdrowienia. Energia jaką wydziela dźwięk pobudza procesy życiowe w całym organizmie. Jej przepływ likwiduje blokady i napięcia wewnątrzkomórkowe, zwiększa się ich sprawność oraz pobudzona zostaje prawidłowa aktywność procesów hormonalnych i enzymatycznych.

Jak pokazują badania, wrażenia pojawiające się podczas masażu to brak myśli, kolory, światła, lekkość, mrowienie, ciepło, ustąpienie bólu.

 

Masaż Dźwiękiem Jasło, Masaż Dźwiękiem Gorlice, Masaż Dźwiękiem Krosno, Masaż Dźwiękiem Biecz, Masaż Dźwiękiem Kołaczyce, Moc Wibracji Jasło, Moc Wibracji Gorlice, Moc Wibracji Krosno, Moc Wibracji Biecz, Moc Wibracji Kołaczyce

Galeria
Cennik

60 min

180 zł

90 min

240 zł

Spraw prezent swoim bliskim!

Zakup zabieg w formie Vouchera.

Drukowana wersja vouchera dostępna w gabinecie po wcześniejszym umówieniu. 

Zobacz również:

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszą ofertą:

Polecamy

zajęcia dla dzieci i młodzieży, seniorów oraz wszystkich którzy chcą poprawić swoje zdrowie i odnaleźć wewnętrzną harmonię w szkole Academy of Shaolin

Prowadzi: Sifu Robert Maciaszyk